Rudeš uvjerljiv u derbiju protiv Cibalije

Ovom pobjedom Rudeš je samo povećao prednost u odnosu na Vinkovčane te sada imaju pet bodova više na vrhu ljestvice
Zagreb: Rudeš i Istra sastali se u osmini finala SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa Marko Lukunic/PIXSELL

U derbi utakmici 14. kola Prve NL nogometaši Rudeša su na svom stadionu, s uvjerljivih 4-0, pobijedili vinkovačku Cibaliju, najvećeg konkurenta za prvo mjesto. Ovom pobjedom Rudeš je samo povećao prednost u odnosu na Vinkovčane te sada imaju pet bodova više na vrhu ljestvice. Rudeš je na 29, Cibalia na 24, dok uz utakmicu manje po 21 bod imaju Vukovar 1991, Dugopolje i Solin.

Prva dva pogotka na susretu je postigao 19-godišnji Roko Brajković, u 32. i 52. minuti. Nakon primljenog drugog gola gosti iz Vinkovaca su zaigrali mnogo bolje te su pritisnuli domaćina, ali nisu realizirali ni jednu od svojih prilika. Kazna je uslijedila u vidu dva iskorištena kontranapada, a konačnih 4-0 postavili su Tomislav Gudelj u 77. i Dominik Rešetar u 86. minuti.