Rudeš - Slaven Belupo 0-0

Rudeš protiv Slaven Belupa stigao do drugog boda; vratar Marković spasio domaću momčad

Utakmicu su obilježili veliki promašaji gostujućih igrača, odnosno tri velike obrane domaćeg vratara Mateja Markovića
Zagreb: Rudeš i Slaven Belupo igraju 12. kolo prve HNL Goran Stanzl/PIXSELL

U prvoj utakmici 12. kola Hrvatske nogometne lige Rudeš i Slaven Belupo odigrali su 0-0 na stadionu u Kranjčevićevoj ulici. Time je Rudeš došao do drugog boda u ovom prvenstvu, a momčad iz Koprivnice je četvrti put u ovoj sezoni odigrala neodlučeno i produžila niz bez poraza na tri utakmice.

Utakmicu su obilježili veliki promašaji gostujućih igrača, odnosno tri velike obrane domaćeg vratara Mateja Markovića. Prva od tri velike prilike gostiju zbila se u 21. minuti, ali je udarac Benedikta Mioča na ubačaj Mateja Šakote odlično postavljeni Marković obranio. Sedam minuta poslije ponovno je Marković zaslužio ovacije, jer je u situaciji “jedan na jedan” spriječio pogodak Arbera Hoxhe.

U 42. minuti Hoxha je bio u ulozi asistenta, na njegov ubačaj glavom je iz idealne pozicije pucao Tomislav Štrkalj, ali je domaći vratar još jednom sjajnom reakcijom spriječio pogodak. Marković je još dvaput odlično reagirao u nastavku, obranivši pokušaj Mioča u 47. minuti i udarac Štrkalja deset minuta poslije.