Jedan, ali vrijedan gol

Rudeš pobjednički kroz Zmijavce; gol Srbljinovića za prolazak u osminu finala Kupa

Pogodak odluke djelo je Tomislava Srbljinovića, koji je 78 minuti s nekih 20 metara pogodio desne rašlje danas vrlo dobrog Vukmana i donio svojoj momčadi pobjedu vrijednu prolaska dalje
Zagreb: Susret Lokomotive i Rudeša u 8. kolu Prve HNL Marko Lukunic/PIXSELL

Zanimljivu utakmicu gledali smo u Zmijavcima, gdje je Croatia ugostila Rudeš. Bila je to tvrda borba podjednakih takmaca u kojoj su gosti iz Zagreba ipak na iskustvo slavili s minimalnih 1:0 i time se plasirali u osminu finala SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa. Pogodak odluke djelo je Tomislava Srbljinovića, koji je 78 minuti s nekih 20 metara pogodio desne rašlje danas vrlo dobrog Vukmana i donio svojoj momčadi pobjedu vrijednu prolaska dalje.

Ali Croatia može žaliti barem za remijem; imali su domaći igrači dvije stopostotne prilike za pogodak. Najprije je Tomislav Gudelj u 72. minuti pobjegao obrani Rudeša i othrvao se naletu stopera gostiju, izašao je na vratara Kralja, koji oči u oči s napadačem Croatije i bivšim suigračem brani njegov udarac i spašava Rudeš da otiđe u minus.

Strpljivo su Zmijavčani čekali novu priliku koja im se ukazala u trećoj minuti sudačke nadoknade. Ponovno je Gudelj pobjegao po lijevom krilu napravio dar mar braniču Rudeša, koji mu je u trenutku uzeo loptu, poslije se spetljao i dao je Gudelju u noge, a ovaj s desetak metara iz kosa daje asistenciju na tri metra za Marka Šutu, stoper Croatije našao se sam pred golom Rudeša i umjesto da loptu pošalje u gol, on je prima i radi dodir više, čime obrana Rudeša stiže uklizati i izbiti mu loptu. Stoper Croatije nije uspio nažalost šokirati prvoligaša iz Zagreba i Zmijavčani su završili svoj nastup u šesnaestini finala Hrvatskog nogometnog kupa.

-Čestitam momcima na fantastičnoj igri, držali smo se dogovora, bili smo kompaktni i odgovorni u obrani. Mislim da smo nezasluženo ispali iz Kupa, trebalo je doći barem do produžetka. Ponosan sam na ove momke kako rade i treniraju, rastu iz treninga u trening i drago mi je što vodim ove momke. Za tri dana nam slijedi teška utakmica u Solinu, ali idemo pokazati kvalitetu. Nadam se da ćemo iskoristiti šanse koje stvaramo- kazao je domaći trener Marijan Karoglan.

SUPERSPORT HRVATSKI NOGOMETNI KUP, ŠESNAESTINA FINALA
NK CROATIA – NK RUDEŠ 0:1 (0:0)
Zmijavci. Igralište: ŠRC Marijan Šuto “Mrma”. Gledatelja: 400. Sudac: Antonio Melnjak (Rijeka) 7. Pomoćnici: Perica i Balen. 4. sudac: Vukančić.
STRIJELAC: 0:1 Srbljinović (78)
NK CROATIA: Vukman 6.5, Grgić 6.5, M. Šuto 6, Šalinović 6 (od 54. Šimunić 6), Nikolić 6.5, Radić 6.5, Šabić 6.5 (od 70. Marić 6), Todorić 6, Brkić 6.5 (od 61. Krizmanić 6.5), A. Šuto 6 (od 61. Gudelj 7), Kamga 6 (od 70. Čulina 6). TRENER: Marijan Karoglan 6.5
NK RUDEŠ: Kralj 7, Mihaljević 6 (od 46. Tomečak 6,5), Pavlek 6, Topić 6 (od 46. Pešić 6), Mašala 6.5, Rešetar 6.5, Bašić 6.5 (od 70. Pasariček 6), Ferreira 6 (od 46. Matić 6.5), Srbljinović 7, Špeljak 6.5 (od 78. Kovačević -), Pavlović 6.5. TRENER: Toni Golem 6.5
IGRAČ UTAKMICE: Tomislav Srbljinović (NK Rudeš)

TEKST: Ante Ujević