Peta pobjeda za vrh poretka

RK Rugvica ide jako. U Petrinji nova pobjeda

Marko Mucić sa sedam golova bio je najbolji strijelac Rugvice u petrinjskom slavlju
DSC_1230

Rukometaši Rugvice nastavili su s pobjedničkim nizom i na gostovanju u Petrinji. Kod istoimenog domaćina Rugvičani su slavili s 28:24 ostavivši jedina momčad koja do sada nije osjetila gorčinu poraza.

U šest odigranih kola rugvički rukometaši upisali su pet pobjeda i remi, što ih je trenutno smjestilo na vrh ligaškog poretka s 11 bodova. Bod manje imaju Ivanić-Grad, Zagreb 2, Sesvete 2 i Koprivnica.

Na “vrućem” gostovanju u Petrinji, igrači trenera Miroslava Vicića i pomoćnika mu Hrvoja Džigumovića postavili su se od prve minute odlučno, što im je već nakon deset minuta donijelo šest pogodaka viška (2:8), da bi domaći rukometaši do odlaska na odmor došli na samo -2 (13:15). Početkom nastavka Petrinjci u nekoliko navrata imaju i gol prednost, da bi Rugvičani zaostatak 17:16 serijom 6:0 pretvorili u vodstvo 17:22 koje su zadržali do kraja susreta.

Marko Mucić sa sedam golova bio je najbolji strijelac Rugvice, za koju je pet golova postigao Jakov Katić, a četiri Dino Grbić.