Rijeka u nastavku slomila otpor Gorice

Poznat je i posljednji sudionik šesnaestine finala hrvatskog Kupa. To je Rijeka koja je u Velikoj Gorici s 3:0 svladala HNK Goricu čiji su igrači većim dijelom utakmice dobro parirali gostima koji su u drugih 45. minuta došli do pobjede.

Igrali su igrači Gorice u prvom dijelu kontra vjetra s čvrstim blokom ispred vratara Kahline koji je u 17. minuti efektno obranio udarac Črnica. Zatresla se u 36. minuti mreža, i to ona riječka, no radost domaćih igrača i gledatelja bila je kratkog vijeka, jer Šipoš je bio u zaleđu. Zaprijetila je Gorica još preko Žutića koji je pucao s pet metara uz vratnicu.

Nastavak susreta donosi igračke, ali i rezultatske promjene, jer gostujući trener Matjaž Kek posegnuo je za svojim prvim vedetama, Gavranovićem i Bradarićem što se itekako osjetilo i vidjelo. Rezultiralo je to s tri pogotka u režiji Pavičića, Gavranovića i Kvržića.

-Znali smo kakva nas utakmica očekuje. Nakon serije poraza vratilo smo samopouzdanje, no čeka nas još puno posla- kratko je nakon susreta rekao gostujući trener, Matjaž Kek.

Domaći nisu tugovali, odigrali su dobru utakmicu koja će im biti velika škola za buduće utakmice.

-Iz ovog treba izvući pouke. Okrećemo se prvenstvu gdje trebamo nastaviti u ovom ritmu- podvukao je domaći trener, Ivan Prelec.