Rijeka pobijedila i uzvratila Lokomotivi

Za pobjedu kod Lokomotive zaslužni su bili strijelci Robert Murić u 45. i Josip Drmić u 63. minuti
Zagreb: U 13. kolu Prve HNL susreli se Lokomotiva i Rijeka Emica Elvedji/PIXSELL

U posljednjem susretu 13. kola Prve HNL nogometaši Rijeke osvojili su gostujuće bodove u Zagrebu gdje su pobijedili Lokomotivu s 2-0. Rijeka se ovom pobjedom vratila na sam vrh ljestvice. Ima isti broj bodova kao i Osijek, ali bolju razliku pogodaka. Za pobjedu kod Lokomotive zaslužni su bili strijelci Robert Murić u 45. i Josip Drmić u 63. minuti.

Kao i prije nekoliko dana na Rujevici tako je i u Kranjčevićevoj ulici dvoboj bolje otvorila Lokomotiva koja je u prvih deset minuta dva puta zaprijetila (Goričan i Dabro). Nakon toga su se snage na terenu izjednačile. Igralo se između dva šesnaesterca s povremenim bljeskovima i opasnim situacijama za pogodak. No, mreže su mirovale sve do zadnje minute prvog dijela kada je pravu majstoriju izveo igrač Rijeke Robert Murić. Namjestio je loptu na 25 metara te iz slobodnog udarca, lijevom nogom, sjajno naciljao i pogodio domaće rašlje.

Odmah na startu drugog dijela lopta je plesala po gostujućoj gol-crti, no domaći igrači nisu uspjeli ugurati loptu u mrežu za izjednačenje. Uspio je u tome Josip Drmić koji je u 64. minuti, s vrha šesnaesterca, zabio za 2-0. Prvom strijelcu lige to je bio jedanaesti ovosezonski pogodak.

Mogao je Drmić postići novi pogodak, ali je u 81. minuti iz jedanaesterca raspalio i pogodio gredu. Mogla je i Lokomotiva smanjiti te zakomplicirati ovaj duel, ali i domaći sastav je ostao nedorečen u završnicama svojih akcija.