Rijeka iščupala pobjedu protiv Istre 1961 i zasjela na tron

Mnogo teže od očekivanog nogometaši Rijeke su svladali Istru 1961 na Rujevici u ogledu 20. kola Prve HNL
Rijeka i Istra sastali se u 20. kolu HT Prve lige Goran Kovacic/PIXSELL

Mnogo teže od očekivanog nogometaši Rijeke su svladali Istru 1961 na Rujevici u ogledu 20. kola Prve HNL. Rijeka je pobijedila 1-0 i vratila se na vrh ljestvice. Gosti iz Pule su imali bod u šakama sve do 82. minute kada je dvoboj odlučio pogodak Jorge Obregona.

U prvih nekoliko minuta greške gostujuće obrane i vratara Collaa omogućile su Rijeci dvije situacije koje nisu iskorištene pogotkom. No, vrlo brzo je bilo primjetno da se domaćin muči kako bi igrom došao do dobrih prilika, a i pulska momčad se sve bolje snalazila na Rujevici te je lako odbijala domaće napade.

Vremenom su gosti postajali i sve opasniji te su počeli prijetiti, no u igri bez pravih prilika trajalo je nadmetanje u prvom poluvremenu. Najbolje šanse dogodile su se u smiraju prvog dijela. Prvo je odlično pucao Drmić iz slobodnog udarca, s 20 metara, ali je Collao uspio obraniti. Odmah nakon toga je Murić direktno iz kornera pogodio gredu.

U nastavku je Rijeka postala agresivnija i konkretnija, a Murićevi korneri i dalje su bili opasnost po goste. U 57. minuti je odličnu solo akciju imao Pavičić, ali je njegov udarac prošao kraj vratnice, dok je pet minuta kasnije na sličan način reagirao Drmić, ali je ostalo 0-0.

Gosti su imali jedan bod u džepu sve do 82. minute, ali je tada pulska obrana ipak pala. Loptu u prostor je dobio Jorge Obregon te je pospremio loptu u mrežu kraj Collaa koji je istrčao. Bio je to pogodak dovoljan za tri boda Rijeke, ali i već petnaestu pobjedu Rijeke u ligaškim utakmicama protiv ovog suparnika, u zadnjih sedamnaest ogleda (uz dva remija).

Rijeka je prekinula negativni mini-niz u Prvoj HNL (poraz i remi) te je zasjela na vrh ljestvice. Ima bod više od Osijeka, ali i utakmicu više.