Remi u Osijeku u sjeni teške ozljede Igora Postonjskog

Osijek: Liječnici s utakmice NK Osijek i NK Varaždin odvezli ozlijeđenog Igora Postonjskog Davor Javorovic/PIXSELL

U pretposljednjoj utakmici 5. kola SuperSport HNL Osijek i Varaždin su u Gradskom vrtu odigrali 2-2.

Prvo poluvrijeme dvoboja Osijeka i Varaždina malo je toga ponudilo kad je u pitanju ljepota nogometne igre, a najznačajniji događaj bila je teška ozljeda gostujućeg kapetana Igora Postonjskog u 24. minuti. Mijo Caktaš je bio s jedne strane, a Postonjski s druge. Obojica su išli prema lopti, Caktaš je uklizao i odbio loptu, a Postonjski je ostao s obje noge na travnjaku. Caktaš je nakon što je igrao na loptu uklizao i u suparničkog igrača koji se uz bolan jauk srušio na travu, držeći se za desnu potkoljenicu. Pomoć mu je ukazivana pet minuta, a onda je vozilom Hitne pomoći odvezen sa stadiona nakon što mu je stiskom ruke brz oporavak poželio osječki trener Nenad Bjelica, a putem razglasa to je učinio i službeni najavljivač. Postonjskog je zamijenio 18-godišnji Karlo Lusavec.

Jedini udarac unutar okvira vrata u prvom dijelu imali su Varaždinci u 40. minuti, ali je Ivušić bez većih problema zaustavio Herrerin šut s lijeve strane u bliži kut. Osječani su pred kraj prvog dijela imali dvije najbolje prilike. U 42. minuti je Nikola Janjić lijepo uposlio Caktaša u kaznenom prostoru, a napadač domaćih je snažnim udarcem s desetak metara pogodio vanjski dio lijeve vratnice gostujućeg gola. U prvoj minuti sučevog dodatka Janjić je dobro pucao glavom s desetak metara, ali je lopta prošla metar od desne vratnice pa Oliver Zelenika ni u toj prilici nije morao intervenirati.

Na poluvremenu je Nenad Bjelica odlučio osvježiti svoju momčad. U svlačionici je ostao Kristijana Fućak, a zamijenio ga je mađarski reprezentativac Laszlo Kleinheisler. Bjelica je pogodio s ovom izmjenom, jer je Mađar svojom energijom donio više živosti u osječkom veznom redu, a našao se i u ulozi asistenta kod vodećeg pogotka “plavo-bijelih”. U 57. minuti je Kleinheisler primio loptu na rubu kaznenog prostora s lijeve strane. Primijetio je slobodnog suigrača u srcu kaznenog prostora i uputio precizan centaršut koji je trzajem glavom Vedran Jugović sa sedam-osam metara preusmjerio u “malu mrežu” uz lijevu vratnicu gostujućeg gola.

Primljeni pogodak nije šokirao gostujuću momčad. Tek što je ušao u igru u 61. minuti, Noa Vugrinec se uvukao iza leđa osječke obrane, krenuo sam prema Ivici Ivušiću, ali ga je hrvatski reprezentativac svojim izlaskom s vrata natjerao da zajedno s loptom ode izvan granica igrališta. No, to je bila najava akcije koja je završila izjednačujućim pogotkom u 65. minuti. Teklić je primio loptu na desnom boku i proslijedio ju u kazneni prostor Franu Brodiću koji je u igru ušao u četiri minute prije. Brodiću je u šut ušao osječki kapetan Mile Škorić, od kojeg se lopta odbila i u luku prešla preko Ivušića te završila u mreži.

Igrači koji su u igru ulazili u drugom poluvremenu obilježili su ovu utakmicu koja je u nastavku bila mnogo sadržajnija nego u prvih 45 minuta. Rezultatska ravnoteža je trajala do 77. minute. Tada su domaći došli do udarca iz kuta. Izveo ga je Mario Jurčević i ubacio na dalju vratnicu, gdje je pažnji svog čuvara izmaknuo Dion Drena Beljo kojem nije bilo teško s nekoliko metara glavom poslati loptu u nebranjeni dio mreže. Beljo je u igru ušao samo tri minute prije, kad su on i Antonio Mance zamijenili udarni napadački dvojac Osječana, Ramona Miereza i Miju Caktaša.

Kao i u slučaju prvog vodstva, ni drugo domaća momčad nije uspjela dugo zadržati. U 83. minuti su Varaždinci postigli drugi pogodak. Akciju je započeo Mauritanac Ba ubacivanjem na rub kaznenog prostora, gdje je Brodić prsima spustio loptu za Karla Perića kojeg je gostujući trener Mario Kovačević koji trenutak prije poslao u igru. Perić je natkoljenicom namjestio loptu i onda snažno opalio s ruba šesnaesterca i pogodio donji lijevi kut pokraj skamenjenog Ivušića.

Do kraja dvoboja i jedni i drugi su mogli do sva tri boda. U 88. minuti je Beljo glavom poslao loptu na gredu nakon ubačaja Miloša. U sučevom dodatku je Perić mogao Varaždinu donijeti veliku pobjedu. Naletio je na loptu koju je odbio Ivušić i s pet metara mogao poslati loptu u mrežu, ali je osječki vratar nogom spasio svoju mrežu. Na drugoj strani je Fiolić gurnuo Mancea u priliku, ali je udarac Bjeličinog džokera blokiran i tako je propala posljednja prilika za promjenu rezultata.