Niz u Bakuu je nastavljen

Rekordna šesta medalja za hrvatski taekwondo; bronca za Paška Božića

Zagreb: Dodijeljene Nagrade Dražen Petrovi? 2017. mladim i darovitim sportašima Luka Stanzl/PIXSELL

Hrvatski taekwondo borac Paško Božić u kategoriji preko 87 kilograma osvojio je broncu, ukupno rekordnu šestu medalju za Hrvatsku na Svjetskom prvenstvu koje se održava u Bakuu.

Član splitskog Marjana Paško Božić brončanu je medalju osigurao je ulaskom u polufinale uz tri pobjede bez izgubljene runde. Krenuo je odlično protiv Moldavca Dragosa Marinescua s 2-0 u rundama, potom je preskočio i Korejca Yoon Min Baea također 2-0 u rundama da bi medalju osigurao slavljem protiv Britanca Cunninghama s novih 2-0 u rundama. Dalje od toga nije išlo jer mu se s druge strane čvrsto postavio Cisse s Obale Bjelokosti koji je u kasnijem finalu otišao do naslova svjetskog prvak

Sa šest odličja na svjetskom prvenstvu u Azerbajdžanu Hrvatska je osvojila najviše medalja od svih reprezentacija, a splitski Marjan je od toga uzeo pet odličja.