Puljiz u utrci za medalju na Europskom prvenstvu u džudu

Danas je na tatami izašlo još dvoje hrvatskih predstavnika - Tihea Topolovec i Robert Klačar
ana viktorija puljiz Hrvatski judo savez

Hrvatska 20-godišnja reprezentativka Ana Viktorija Puljiz borit će se za brončano odličje u kategoriji do 52 kilograma prvog dana natjecanja na Europskom prvenstvu u džudu u bugarskom glavnom gradu Sofiji.

Puljiz je bila slobodna u prvom kolu, a u osmini finala je ipponom u četvrtoj minuti svladala Španjolku Anu Perez Box. U četvrtfinalu je od Puljiz bolja bila Njemica Mascha Ballhaus, tako što su hrvatskoj reprezentativki dodijeljene tri opomene.

U repesažu za broncu Puljiz je bila opterećena s dvije opomene, ali je uspjela zadržati prednost wazarija i tako pobijediti Talijanku Odette Giuffridu. Puljiz će ime suparnice u borbi za broncu saznati po završetku polufinalnih borbi.

Danas je na tatami izašlo još dvoje hrvatskih predstavnika. Tihea Topolovec je u kategoriji do 57 kilograma prvo svladala Mađaricu Kitti Kovacs nakon samo 43 sekunde, a u osmini finala izgubila od Izraelke Timne Nelson Levy ipponom na isteku druge minute borbe.

Robert Klačar je u kategoriji do 66 kilograma bio slobodan u prvom kolu, a potom u drugom svladao Švicarca Freddyja Waizeneggera za 54 sekunde. U izjednačenom dvoboju osmine finala 22-godišnji Klačar je poražen od Moldavca Denisa Vierua.