Prvi poraz hrvatskih košarkaša

Izabranike Veljka Mršića u Istanbulu je pobijedila Nizozemska sa 65-57
Zagreb: Trening košarkaške reprezentacije uoči kvalifikacija za EuroBasket Marko Prpic/PIXSELL

Hrvatska košarkaška reprezentacija nije uspjela ostati neporažena u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo 2022., jer je izabranike Veljka Mršića u Istanbulu pobijedila Nizozemska sa 65-57 čime su se Nizozemci pridružili Hrvatima kao sudionici EuroBasketa sljedeće godine, a za sobom povukli i Tursku, dok je otpala Švedska.

Hrvatska je odlično ušla u utakmicu i imala 13 koševa prednosti već u prvoj četvrtini (19-6), ali su Nizozemci do kraja prvog poluvremena smanjili zaostatak na osam koševa (35-27). U drugom poluvremenu je stao hrvatski napad pa je Mršićeva momčad ubacila tek 22 koša. S druge strane su Nizozemci ubacili 38 i napravili veliki preokret.

Franke je za pobjednike postigao 15 koševa, de Vries je ubacio 11, a Kloof 10 poena. Željko Šakić je sa 17 koševa i 10 skokova bio najbolji u hrvatskoj reprezentaciji. Po 11 poena ubacili su Filip Krušlin i Miro Bilan koji je imao i 10 skokova.