U sudačkoj nadoknadi do trijumfa

Prva tri ovosezonska boda ostala su u Velikoj Gorici

Tri boda su ostala u Velikoj Gorici i nitko sretniji od nas, poručio je nakon Lokomotive trener HNK Gorice Željko Sopić
DSC_0866

Nogometaši Gorice s uspjehom su odradili domaću premijeru u novoj natjecateljskoj sezoni SuperSport HNL-a. Nakon startnih 1:1 protiv Varaždina, Goričani su u drugoj domaćoj utakmici stigli do prvog ovosezonskog slavlja. Golom Svena Blummela u prvoj minuti sudačke nadoknade Goričani su s 1:0 svladali Lokomotivu čime s barem na 24 sata sjeli na vrh ligaškog poretka.

-Zahtjevna utakmica po teškom vremenu. Od prve smo minute zahtijevali na smirenosti i strpljivosti. Da je utakmica završila 0:0, nitko ne bi bio nezadovoljan, ali nitko sretniji od mene i cijelog kluba što smo zabili gol u zadnjoj minuti i ostavili tri boda u Velikoj Gorici-kazao je nakon utakmice s Lokomotivom, gorički trener Željko Sopić, apostrofiravši kako su se zamjene pokazale dobitnom kombinacijom, jer strijelac pogotka vrijednog tri boda, Nizozemac Sven Blummel u igru je ušao u posljednjih desetak minuta.

-Ovoga puta su nam dečki s klupe donijeli taj impuls više, koji je izostao u prvom susretu protiv Varaždina- naglasio je Sopić, čiji su izabranici (oni s manjom minutažom i nekolicina mladih igrača) u nedjeljnoj matineji s 2:0 svladali Orijent zgodicima Jurića i Ilečića.