Preokret i pobjeda Dinama na Rujevici

Dinamo se pobjedom vratio na vrh prvoligaške ljestvice sa 63 boda, dva više od Osijeka koji ima utakmicu više od Dinama
Dinamo preokretom u završnici slavio na Rujevici Nel Pavletic Goricki/PIXSELL

Zagrebački Dinamo napravio je veliki korak prema obrani naslova prvaka Hrvatske pobijedivši na gostovanju kod Rijeke s 2-1 u derbiju 30. kola 1. HNL.

Riječani su poveli već u šestoj minuti golom Adama Gnezde Čerina. Dinamo je do pobjede došao preokretom u drugom poluvremenu. U 79. minuti izjednačio je azerbajdžanski reprezentativac Mahir Emreli, a u 86. minuti pobjedu Zagrepčanima donio je Dinamov kapetan Arijan Ademi.

Riječani su kraj utakmice dočekali s desetoricom igrača, jer je u četvrtoj minuti sučevog dodatka zbog namjernog udaranja laktom izravan crveni karton dobio Anton Krešić.

Dinamo se pobjedom vratio na vrh prvoligaške ljestvice sa 63 boda, dva više od Osijeka koji ima utakmicu više od Dinama. Hajduk je s 56 bodova, također uz utakmicu manje, na trećem mjestu, a Rijeka je s 55 bodova četvrta te je vjerojatno ispala iz borbe za prvaka.