Važna pobjeda

Preokret Gorice protiv Škrljeva

Drama u Mravincima pripala Goričanima
U 19. kolu HT Premijer lige sastali se Gorica i Zadar Jurica Galoic/PIXSELL

Košarkaši Gorice preokretom u završnici dvoboja došli su do pobjede 71-69 na gostovanju kod DepoLink Škrljeva u utakmici 4. kola HT Premijer lige za ostanak, odigranoj u Sportskoj dvorani Mavrinci.

Domaća momčad je u završnu minutu ušla s tri koša prednosti 69-66, ali su gosti do kraja dvoboja s pet koševa iz slobodnih bacanja i zahvaljujući napadačkim skokovima Dine Cinca došli do velike pobjede u borbi za opstanak. To je ujedno i jedino vodstvo koje su Velikogoričani imali na ovoj utakmici u kojoj su domaći imali 11 koševa prednosti na poluvremenu (41-30).

Ivan Batur je s 22 koša bio najbolji strijelac pobjedničke momčadi, dok je Dino Cinac uz 21 poen imao i 13 skokova. Kod Škrljeva je najbolji bio Amerikanac Derryck Thornton s 19 koševa i osam asistencija.

Gorica je s učinkom 8-18 skočila na drugo mjesto, iza vodećeg Dinama (10-15), a ispred DepoLink Škrljeva (7-19), Bosca (8-17), Zaboka (7-18) i Alkara (6-19).