Rudešu treći poraz

Premijerna pobjeda Slaven Belupa

Rudeš nije loše izgledao, no bodovi su ostali u Koprivnici
Varaždin i Slaven Belupo sastali se u 2. kolu SuperSport HNL-a 28.07.2023., stadion Varteks, Varazdin - SuperSport HNL, 02. kolo, NK Varazdin - NK Slaven Belupo. Slavlje nogometasa Slaven Belupa nakon pogotka Benedikta Mioca iz kaznenog udarca za 2:2. Photo: Sanjin Strukic/PIXSELL

Nogometaši Slaven Belupa i Rudeša tražili su u međusobnom ogledu trećeg kola SuperSport HNL-a u Koprivnici premijernu pobjedu u sezoni, a do nje je stigla domaća momčad koja je slavila 3-2.

Junak pobjede Slaven Belupa bio je Vinko Međimorec koji je postigao dva pogotka, u 56. i 74. minuti, dok je prvi za domaćina na susretu dao Ante Crnac u 44. minuti. Strijelci Rudeša su bili Aleksa Latković u 45. te Ivan Tomečak u 78. minuti.

Nakon ravnopravnih desetak uvodnih minuta terenom u Koprivnici zagospodarili su gosti iz Zagreba. Rudeš je izgledao bolje i uvjerljivije, a najveća opasnost po domaćina bio je Latković. Taj je igrač od 10. do 20. minute imao dvije solidne prilike. Iako je Rudeš izgledao bolje domaći sastav je poveo u 44. minuti. Na ubačenu loptu Boseca iz drugog plana je dobro utrčao Crnac te je glavom poentirao za 1-0. No, vrlo kratko su domaćini uživali u vodstvu jer je Rudeš izjednačio u sljedećem napadu. Strijelac je bio spomenuti Latković, najbolji gostujući igrač u prvom dijelu.

Rudeš je bolje na terenu izgledao i na startu drugog poluvremena, ali opet je Slaven Belupo poveo. U 56. minuti Mioč je izveo slobodan udarac, a loptu je na drugoj vratnici dočekao Međimorec i pospremio je u mrežu za 2-1 Slaven Belupa. Opet je potom nasrnuo Rudeš, a u 63. i 67. minuti dobre su pokušaje imali Tomečak i Latković, ali je sve i ostalo na pokušajima. Uslijedila je opet kazna na drugoj strani i još je jednom strijelac bio Međimorec koji je u 74. minuti povećao na 3-1.

Do kraja dvoboja Rudeš je uspio smanjiti na 2-3, u 78. minuti je situaciju jedan na jedan sa suparničkim golmanom riješio Tomečak, ali do boda povratnik u prvoligaško društvo ipak nije stigao.