PPD Zagreb u Portugalu propustio osigurati osminu finala

PPD Zagreb je tako ostao šesti s osam bodova, Wisla Plock je sedma sa sedam,
Zagreb: Atmosfera na utakmici EHF Lige prvaka PPD Zagreb – SC Magdeburg Slavko Midzor/PIXSELL

Rukometaši PPD Zagreba propustili su osigurati plasman u osminu finala Lige prvaka kolo prije kraja natjecanja po skupinama izgubivši na gostovanju kod posljednjeg Porta s 28-26 u odgođenom dvoboju 12. kola.

Igrači hrvatskog prvaka trebali su gostovati u Portu prije 10 dana, ali taj je dvoboj odgođen zbog tehničkih problema na aerodromu u Frankfurtu tijekom njihova puta prema Portugalu, pa je EHF pronašao zamjenski termin između pretposljednjeg i posljednjeg kola. Uoči ovog dvoboja PPD Zagreb je kao šesti u skupini A imao osam bodova, jedan više od sedme Wisle iz Plocka te mu je bio potreban samo bod kako bi postao nedostižan poljskom sastavu uoči posljednjeg kola jer je bolji u međusobnim susretima.

Dvoboj je i krenuo u dobrom smjeru, Zagreb je sredinom prvog poluvremena imao prednost od 7-3, no potom je zaredao s greškama u napadu, razbranio se i domaći vratar Mitrevski, dok u obrani nije više mogao zaustaviti gotovo ništa. Porto je prvo poluvrijeme okončao s četiri uzastopna pogotka i stigao do svog prvog vodstva na utakmici od 12-11 na odmoru.

U drugom poluvremenu Porto je sustavno povećavao svoju prednost sve do 24-20 u 52. minuti. Uslijedio je završni udar Zagreba koji je golom Kavčiča poravnao na 25-25 dvije minute prije kraja. Ipak, tada je Alves postigao gol za Porto s krila, Srna u sljedećem napadu Zagreba nije bio precizan, a onda je Alvarez u protunapadu pogodio za 27-25. Dibirov je smanjio na 27-26 20-ak sekundi prije kraja, ali riskantna obrana u završnim sekundama nije donijela rezultat, štoviše Alves je ostao sam na šest metara i pogodio za konačnih 28-26.

Timur Dibirov s 10 i Luka Lovre Klarica sa šest golova bili su najefikasniji kod PPD Zagreba, dok je Pedro Veitia Valdes postigao šest golova za Porto.