PPD Zagreb slavio u Našicama i osigurao naslov prvaka

Rukometaši PPD Zagreba po 30. put su postali prvacima Hrvatske
Našice: PPD Zagreb osvojio 30. naslov prvaka Hrvatske Dubravka Petric/PIXSELL

Rukometaši PPD Zagreba po 30. put su postali prvacima Hrvatske nakon što su u Našicama pobijedili Nexe s 26-24 i u međusobnim susretima osvojili šest bodova potrebnih za naslov.

Gosti su bolje ušli u susret i nakon deset minuta igre PPD Zagreb je vodio 7-3. Nexe se približio na gol zaostatka (7-8), no Zagreb ponovo bježi na 11-8, da bi domaćin do poluvremena smanjio na 11-9.

I otvaranje drugog dijela pripalo je Zagrebu. Momčad Ivice Obrvana je u 37. minuti imala +4 (16-12), u 41. minuti pet pogodaka viška (18-13), a pet minuta kasnije i +6 (21-15).

Kada je Zagreb u posljednjih deset minuta ušao sa šest pogodaka prednosti činilo se kako je pitanje pobjednika riješeno. Međutim, uslijedila je drama. Nexe se čudesno vratio i serijom 5-0 stigao na gol zaostatka pet minuta do kraja (23-24). Crnu seriju Zagreba prekinuo je Ivan Čupić realiziravši sedmerac za 25-23. Luka Moslavac je smanjio na gol minusa, da bi Luka Lovre Klarica vratio na +2.

Minuti prije kraja Nexe je dobio sedmerac, uz isključenog gostujućeg igrača, no Matej Mandić je obranio udarac Fahrudina Melića sa sedam metera, a potom i odbijanac Doriana Markušića pretvorivši se u junaka utakmice.

Nove stare prvak do pobjede je predvodio Ivan Čupić s 10 golova, Klarica je zabio pet, a Željko Musa i David Mandić po tri gola. Dino Slavić je sakupio 10 obrana.

Kod Nexea najefikasniji je bio Melić sa šest golova, Mano Tomić je dodao četiri, a Marin Jelinić i Luka Moslavac po tri gola. Najbolji igrač Nexea Halila Jaganjac utakmicu je otvorio s četiri promašaja, a potom se u 10. minuti ozlijedio i više nije ulazio u igru što je bio veliki hendikep za domaći sastav.