PPD Zagreb, Sesvete i Poreč na završnom turniru Kupa Hrvatske

Četvrtog sudionika dobit ćemo nakon susreta Nexea i Bjelovara
Zagreb: PPD Zagreb i Vardar 1961 u četvrtfinalu SEHA Gazprom lige Igor Kralj/PIXSELL

Rukometaši Prvog plinarskog društva Zagreb, Poreča i Sesveta izborili su nastup na završnom turniru Kupa Hrvatske koji će se od 12. do 15. svibnja održati u Poreču.

PPD Zagreb je rutinski pred svojim navijačima pobijedio Dubravu sa 35-20, Sesvete su golom u zadnjim sekundama na gostovanju porazile Osijek s 26-25, dok je Poreč slavio protiv Moslavine s 30-25. Četvrtog sudionika dobit ćemo nakon susreta Nexea i Bjelovara.

Hrvatski prvak je nastupio bez niza igrača (Željko Musa, Marin Šipić, Zvonimir Srna, Matej Mandić, Filip Vistorop, Sandro Obranović, kapetan David Mandić), no pitanje pobjednika nije bilo upitno. U redovima pobjedničke ekipe najefikasniji su bili Edin Klis sa sedam, Ivan Čupić s pet, odnosno Karpo Sirotić, Nikola Grahovac i Fabijan Grubišić s po četiri pogotka. Filip Ivić je upisao 11, a Dino Slavić dvije obrane.

Najuzbudljivije je bilo u Osijeku gdje su rukometaši Sesveta do pobjede stigli golom u posljednjim sekundama. Osijek je nakon prvog poluvremena imao tri pogotka razlike (16-13), no Sesvete su u nastavku okrenule rezultat, a pogodak odluke u posljednjim trenucima zabio je Patrik Hršak.

Završni turnir hrvatskog Kupa izborio je i Poreč pobjedom 30-25 protiv Moslavine. S devet golova Tomislav Bošnjak bio je prvo ime domaćina, a kod gostiju sjajan je bio Tomi Vozab s 13 pogodaka.