PPD Zagreb prvi finalist SEHA lige

U prvom polufinalnom dvoboju završnog turnira u Zadru, rukometaši PPD Zagreba svladali su Nexe s 32-26
Zadar: Final four SEHA lige, polufinale, RK Nexe – PPD Zagreb Sime Zelic/PIXSELL

Rukometaši PPD Zagreba prvi su finalisti ovogodišnjeg izdanja regionalne SEHA lige. Oni su u prvom polufinalnom dvoboju završnog turnira u Zadru svladali Nexe s 32-26.

Susret dva najbolja hrvatska kluba bio je neizvjestan samo tijekom prvih 12 minuta kada je rezultat bio 6-6. Uslijedila je velika serija Zagreba od 7-1 u kojoj je veliku ulogu imao vratar Dino Slavić koji je vezao nekoliko obrana. U nastavku susreta Našičani su se u par navrata uspjeli približiti na četiri gola razlike (18-14, 23-19), no Zagrepčani su svaki put odgovarali svojim serijama i ponovno odvodili utakmicu u mirne vode.

Ivan Čupić sa sedam i Timur Dibirov sa šest golova predvodili su Zagreb, dok su Aleksandar Bakić, Marin Jelinić, Tomislav Severec i Luka Moslavac bili četverostruki strijelci za Nexe.

PPD Zagreb će tako u nedjelju od 19 sati igrati finale protiv pobjednika susreta između branitelja naslova mađarskog Veszprema i makedonskog Pelistera koji će igrati od 20.30 sati, dok će Nexe također u nedjelju, ali od 16.30 sati igrati za treće mjesto protiv poraženog iz tog dvoboja.