Porazom od Švedske Hrvatska ugrozila ostanak u elitnoj skupini

Zagreb: Hrvatska ugostila Švedsku u 3. kolu Lige nacija Marko Prpić/PIXSELL

Hrvatska nogometna reprezentacija ugrozila je ostanak u elitnom razredu Lige nacija nakon što je u susretu petog kola skupine 3 u Solni izgubila od Švedske sa 2:1.

Švedska je povela u 36. minuti golom Dejana Kuluševskog kojem je to bio prvi gol za nacionalnu vrstu u sedmom nastupu. Napadač Juventusa je driblingom u trku prošao Kovačića, pa ljevicom zabio za 1-0. U posljednjim trenucima prvog dijela Danielson je zabio glavom nakon ubačaja iz kornera. Branič kineskog Dalian Professionala zabio je pogodak i u 82. minuti, ali u vlastitu mrežu, vrativši nadu hrvartskoj reprezentaciji. No, u preostalim minutama nismo uspjeli zabiti i drugi pogodak koji bi nam osigurao ostanak u Ligi A.

Odluka će tako pasti u utorak kada je na rasporedu zadnje kolo. Hrvatska još večeras putuje iz Stockholma u Split, a posljednji ispit imat će na Poljudu protiv Portugala, dok Švedska putuje na noge svjetskim prvacima Francuzima koji su pobjedom u Portugalu 1-0 osigurali prvo mjesto u skupini.