Otvoreno 30. kolo SuperSport HNL-a

Porazom od Slaven Belupa Rudeš i matematički ispao iz lige

Gosti iz Koprivnice preokretom su stigli do pobjede kojom su prekinuli ligaški post
Rudeš i Slaven Belupo sastali se u 30. kolu SuperSport HNL-a Marko Lukunic/PIXSELL

Pod vodstvom novog trenera Ivana Radeljića, nogometaši Slaven Belupa slavili su u Zagrebu kod Rudeša 3:1, čime su momčad iz istoimenog zagrebačkog kvarta i matematički oprostili od SuperSport HNL-a.

Rudeš je poveo u 15. minuti golom Alekse Latkovića, da bi gostujuća momčad preokretom u drugih 45 minuta stigla do pobjede kojom su prekinuli niz od osam utakmica bez pobjede, Tvorac preokreta bio je dvostruki strijelac Robert Murić, koji je domaćeg vratara matirao u 57. i 63. minuti. Konačnih 3:1 postavio je Ante Šuto u šestoj minuti sudačke nadoknade.

Slaven Belupo je ovom pobjedom prekinuo niz od osam utakmica bez pobjede, a s osvojenim bodovima preskočili su Istru 1961, te su Farmaceuti sada osmi sastav lige. Rudeš je doživio 25. poraz i sa samo sedam bodova je i matematički postao budući član SuperSport 1. NL.