Poraz rukometašica Rugvice u Sesvetama

Rukometašice Rugvice na gostovanju u Sesvetama kod druge ekipe Sesvete Agroproteinke doživjele su drugi ovosezonski poraz. Bio je to derbi susret desetog kola u kojem su se sastale dvije vodeće ekipe lige, a uspješnije su bile mlade Sesvećanke koje su slavile s 31:28 nastavivši tako ovosezonski niz bez poraza.

Od početka se dalo naslutiti kako će ovo biti dobra, čvrsta i borbena utakmica koja pobjedniku donosi prvo mjestu na kraju jesenskog dijela. Rugvičanke otvaraju susret serijom od 4:1 što je trenera domaće ekipe prisililo da zatraži minutu predaha, nakon čega domaće igračice ubacuju u brzinu više i polako vraćaju zaostatak. Rezultat je u egalu bio do 20. minute kada Rugvičanke lošom serijom na poluvrijeme odlaze s pet golova zaostatka (16:11).

Nakon predaha Rugvičanke su imale težak zadatak i cijelo poluvrijeme su lovile rezultatski minus. Dvije minute prije kraja Rugvičanke uspijevaju smanjiti domaću prednost na samo gol zaostatka, ali nažalost sreća ovoga puta nije bila na njihovoj strani te su na kraju pobjedu odnijele mlade domaće igračice. Najefikasnija u redovima Rugvičanki bila je Stela Jakšić s postignutih 12 golova, dok je kod domaće ekipe najefikasnija bila Lara Burić s također 12 golova.

Rugvičanke u posljednjem ovogodišnjem kolu, u nedjelju s početkom u 16,15 ugošćuju ekipu Samobora II gdje će tražiti nove bodove i povratak na pobjedničke staze.