Bez pobjede u ključnoj utakmici

Poraz rukometaša od Slovenije. Uništili nas Janc i Vlah

Hrvatska će u 3. kolu u srijedu od 11 sati igrati protiv Njemačke koja nakon prva dva kola ima maksimalna četiri boda
Pariz: XXXIII. Olimpijske igre Pariz 2024. Rukomet, Grupna faza natjecanja, grupa A, Slovenija – Hrvatska Igor Kralj/PIXSELL

Nakon šokantne pobjede protiv Japana, rukometaši Hrvatske u drugom kolu olimpijskog turnira dočekali su Sloveniju, koja je na startu doživjela poraz od Španjolske. S Hrvatske strane susret je imao višestruko značenje, jer pobjeda nam je širom otvarala vrata četvrtfinala. Nažalost, vrata nismo otključali jer Slovenija je slavila s 31:29 iskoristivši sve slabosti u našoj igri.

Početak susreta bio je obećavajući, Hrvatska je povela 5:1, pri čemu je u 12. minuta igre primljen samo jedan gol. Nažalost, naši reprezentativci nisu izdržali do kraja u tom ritmu. Nekoliko zicera obranio je Lesjak, te se na odmor otišlo s 13:13. Igru nismo popravili niti u nastavku u kojem smo u većem dijelu lovili slovensku prednost.

Ključnim se pokazalo razdoblje igre od 44. do 50. minute u kojem je Slovenija serijom 5-0 stigla do prednosti 25-21. Hrvatska je smanjila na 25-23, a kod tog rezultata Šoštarić nije iskoristio “zicer” za smanjenje na 25-24 sedam minuta prije kraja i tu je propala posljednja prilika za povratak u dvoboj.

Mario Šoštarić, Zvonimir Srna i Ivan Martinović zabili su po pet golova za Hrvatsku, dok su Sloveniju predvodili Blaž Janc i Aleks Vlah s po osam pogodaka.