Poraz NEXE-a u Velenju

Gorenje je došlo do prve pobjede, a NEXE je pretrpjelo prvi poraz u Europskoj ligj
Uzvratni susret 2. pretkola EHF Europske lige, RK Nexe – Bjerringbro – Silkeborg Davor Javorović/PIXSELL

Rukometaši NEXE-a doživjeli su u Velenju prvi poraz u novoj sezoni EHF Europske lige, a u dvoboju 3. kola bolje od Našičana bilo je Gorenje s 34-28.

Do polovice prvog poluvremena momčad pod vodstvom slovenskog stručnjaka Branka Tamšea bila je ravnopravan suparnik. U tom je trenutku rezultat bio 10-10. No, samo devet minuta poslije domaća momčad je već imala šest golova prednosti (17-11), ponajviše zahvaljujući vrataru Gorenja Aljažu Panjtaru i rukometašima NEXE-a koji ga nisu uspjeli svladavati u izrađenim situacijama za pogodak.

Panjtar je do poluvremena sakupio 10 obrana, a u istom je tonu nastavio i u drugom dijelu, iako su Našičani s dva uzastopna pogotka na samom početku uspjeli smanjiti zaostatak na tri gola (19-16). Igrači Gorenja su strpljivo gradili svoju prednost i koristili sve prilike koje su im se ukazivale, tako da su u 52. minuti došli do osam golova viška (31-23). NEXE je serijom 4-0 uspjelo smanjiti zaostatak, ali je hrvatski doprvak utakmicu ipak završio s velikim minusom od šest pogodaka (34-28).

Strijelce NEXE-a je sa šest pogodaka predvodio Mario Tomić, a po pet golova postigli su Fahrudin Melić i Halil Jaganjac. Vratar Dominik Kuzmanović je imao osam obrana, a Moreno Car četiri. Kod Gorenja je najbolji strijelac bio Timotej Grmšek sa šest golova, dok su po pet postigli Domen Tajnik i Branko Predović. Briljirao je vratar Aljaž Panjtar koji je sakupio 16 obrana.