Poraz Lokomotive od Rijeke, Robert Murić zabio izravno iz kornera

Prva proljetna pobjeda Riječana
Rijeka  je u 22. kolu HNL-a na domaćem terenu svladala Lokomotivu 3:2 Nel Pavletic/PIXSELL

Nogometaši Rijeke došli su do prve pobjede u nastavku natjecanja Prve HNL svladavši u subotnjoj utakmici 22. kola zagrebačku Lokomotivu s 3-2.

Robert Murić je u 25. minuti donio vodstvo Riječanima izravnim pogotkom iz udarca iz kuta. Isti je igrač u 39. minuti još jednim preciznim udarcem pogodio za 2-0. Lokomotivi je nadu u preokret donio Marko Dabro golom za 2-1 u 58. minuti, ali je već u 60. minuti Haris Vučkić bio strijelac za 3-1. Konačnih 3-2 postavio je Sandro Kulenović u 79. minuti.

Rijeka se ovom pobjedom bodovno izjednačila s vodećim Dinamom. Obje momčadi imaju po 43 boda, ali zagrebačka momčad ima bolju gol-razliku i dvije utakmice manje. Treći je Hajduk s 41 bodom, do čega je stigao uvjerljivom subotnjom pobjedom od 4-0 na gostovanju kod Gorice.