Poraz hrvatskih vaterpolista od Rusije

Bolja od Hrvatska s 14:13 bila je Rusija
Zagreb: Prijateljska vaterpolo utakmica između reprezentacije Hrvatske i Rusije Igor Kralj/PIXSELL

Hrvatska vaterpolo reprezentacija upisala je prvi poraz na olimpijskom kvalifikacijskom turniru u Rotterdamu. Bolja je od nje u utakmici četvrtog kola kola s 14-13 bila Rusija.

Ključnom se pokazala zadnja četvrtina u kojoj je Hrvatska primila tri gola, a nije zabila ni jedan. Hrvatska je u prvoj četvrtini povela s 5-3 i tu je prednost od dva gola držala i kroz sljedeće dvije četvrtine. No, u zadnjoj četvrtini, Rusiju zabijaju tri gola, a suci su 18 sekundi prije kraja poništili gol Andreja Bušlje.

Najbolji strijelac kod Hrvatske bio je Lovren Fatović koji je zabio četiri gola, dok je dva dodao Ante Vukičević. Ruse je do pobjede predvodio Konstantin Harkov s pet pogodaka, a po dva su dodali Daniil Merkulov i Ivan Nagaev.

Nakon četiri kola vodeća je u skupini B Rusija s deset bodova, dok bod manje ima Hrvatska na drugom mjestu. Hrvatsku sutra čeka ogled protiv Njemačke.