Hrvatska - Ukrajina 0-2

Poraz Hrvatske na startu Europskog prvenstva

U Bukureštu su vršnjaci iz Ukrajine bili bolji s 2-0
Hrvatska U-21 reprezentacija protiv Ukrajine igra prvu utakmicu na Europskom prvenstvu za mlade Eduard Vinatoru/PIXSELL

Hrvatska nogometna reprezentacija do 21 godine porazom je otvorila Europsko prvenstvo kojem su domaćini Rumunjska i Gruzija, u Bukureštu su vršnjaci iz Ukrajine bili bolji s 2-0. Ukrajina U21 po jedan je pogodak postigla u svakom poluvremenu. Oleksij Kaščuk je nakon solo prodora u 19. minuti dao pogodak za 1-0, a u 48. je Danilo Sikan bio strijelac za 2-0.

Od početka su mladi Ukrajinci zaigrali bolje. Iako bez svog najboljeg igrača Mudrika, zvijezde Chelseaja, ukrajinski nogometaši su bili okomiti i vrlo opasni. Takva igra donijela im je vodstvo u 19. minuti, a cijeli posao obavio je Oleksij Kaščuk. Prošao je Ukrajinac prvo pokraj Kačavende, nisu ga mogli zaustaviti ni Pršir i Franjić te je potom precizno plasirao loptu u mrežu, uz vratnicu.

Nakon primljenog pogotka Hrvatska U21 je zaigrala bolje, ali i dalje su izabranici Dragana Skočića teško kreirali prave prilike, već su najveće prijetnje bile nakon prekida. Dva slobodna udarca imao je Marko Bulat, a posebno je opasan bio onaj u 34. minuti kada je dobro reagirao ukrajinski vratar Anatolij Trubin. Do kraja poluvremena Hrvatska je imala veći posjed, u solidnim su situacijama bili Beljo i Frigan, no i dalje su na travnjaku ozbiljnije izgledali Ukrajinci čiji su napadi bili konkretniji i ubojitiji.

U prvom napadu drugog poluvremena Ukrajina U21 je povećala vodstvo. Strijelac prvog pogotka Kaščuk je centrirao, a Danilo Sikan je nadskočio plahog Franjića i lakoćom zabio za 2-0.

Najbolje šanse mladi su Hrvati imali nakon sat vremena igre. U 61. minuti je pokušao Beljo, a samo minutu kasnije Stojković koji nije najbolje zahvatio loptu koja je na kraju aterirala samo na gredu. U 67. minuti mogao je Frigan smanjiti, ali je iskosa pogodio vanjski dio mreže, kao i Beljo u 75. minuti. Nastavila je Hrvatska U21 napadati do kraja susreta, ali nije došla ni do počasnog pogotka na otvaranju Eura.