ABA liga

Poraz Cibone u Ljubljani

Najbolji u sastavu Cibone bio je Borna Kapusta s 22 koša i 14 asistencija
Zagreb: Susret Cibone i Zadra u 2. kolu HT Premijer lige Jurica Galoic/PIXSELL

Košarkaši Cibone u susretu su 22. kola ABA lige izgubili na gostovanju u Ljubljani od Cedevite Olimpije s 91-85.

Cibona je odlično krenula u susret, vodila većim tijekom prve četvrtine, u drugoj imala i šest koševa prednosti, ali domaćini su od samog početka imali dodatni vjetar u leđa u vidu sudačke trojke koja je permanentno sve dvojbene situacije presuđivala u njihovu korist. To je pogotovo došlo do izražaja u posljednjoj minuti prvog poluvremena kada su Ljubljančani prvenstveno iz nezasluženih slobodnih bacanja zaostatak 39-40 pretvorili u prednost 47-41.

Pred kraj treće četvrtine Cibona je povela sa 60-59, a potom je uslijedila ključna 14-0 serija domaćih kojom su osam minuta prije kraja stigli do nedostižnih 73-60. Iako je četiri i pol minute prije kraja ostala bez svog ponajboljeg igrača Bundovića zbog petog prekršaja kod rezultata 80-68 Cibona je serijom dalekometnih ubačaja stigla na 85-79 minutu i pol prije kraja uz napad, ali tada Vuković nije bio precizan te je prilika za veliki preokret propala.

Najbolji u sastavu Cibone bio je Borna Kapusta s 22 koša i 14 asistencija, Filip Bundović je dodao 16, dok su Joshua Adams i Zoran Dragić ubacili po 19 poena za Cedevitu Olimpiju.