Poraz Cibone od podgoričke Budućnosti

Košarkaši Cibone poraženi su podgoričke Budućnosti s 87-78 u utakmici 17. kola ABA lige
Zagreb: ABA liga, 17. kolo, KK Cibona – KK Budućnost VOLI

Košarkaši Cibone poraženi su podgoričke Budućnosti sa 78-87 (25-27, 20-17, 19-24, 14-19) u utakmici 17. kola ABA lige, odigranoj večeras u Košarkaškom centru Dražen Petrović u Zagrebu.

Momčad hrvatskog prvaka dobro se držala protiv drugoplasirane ekipe ABA lige. Iako je Cibona u ovom dvoboju igrala sa samo desetoricom igrača, Budućnost je tek u zadnje dvije minute uspjela slomiti otpor Vukova te na kraju ostvariti rezultatski uvjerljivu pobjedu.

Tricom Bundovića 3:20 minuta prije kraja Cibona je smanjila zaostatak na samo dva koša (76-78). Nažalost, to je ostao zadnji ubačaj domaće momčadi iz igre, a Bundović je uspio još samo pogoditi dva slobodna bacanja. Pobjednika je odlučio Sean Kilpatrick koji je postigao sedam od posljednjih devet koševa gostujuće momčadi.

Bundović je s 18 koševa bio najbolji strijelac Cibone. Roko Badžim je ubacio 11, a Marko Ramljak 10 poena. Justin Cobbs je s 24 koša predvodio strijelce Budućnosti. Hassan Martin je ubacio 15, a Kilpatrick i Petar Popović po 11 poena.

Budućnost je s učinkom 13-4 nakratko zasjela na prvo mjesto, ispred Partizana koji ima 13-3. Cibona je ostala deseta s omjerom 5-12.