Prva europski bodovi

Podravka spašavala već dobivenu utakmicu, Josipa Mamić u pobjedu ugradila osam zgoditaka

U susretu drugog kola EHF Europske lige, rukometašice Podravka Vegete u ŠSD Josip Samaržija-Bepo pobijedile su danski Nykobing 25-23
Koprivnica: Utakmica 2. kola skupine A Europske lige rukometašica Podravka Vegeta – Nykobing Vjeran Zganec-Rogulja/PIXSELL

Nakon nesretno i nespretno ispuštene pobjede u Mađarskoj protiv Praktiker-Vaca, rukometašice Podravka Vegete su u dvoboju 2. kola pobijedile danski Nykobing s 25-23 upisavši prvu pobjedu u skupini.

I ovoga puta hrvatski sastav je umalo ispustio veliku prednost. Podravka je u drugom dijelu imala osam razlike, no Dankinje su smanjile na samo gol minusa. Ipak, odabranice Ivice Obrvana su uspjele iščupati pobjedu.

Koprivnički sastav odlično je ušao u utakmicu. Podravka je povela 5-1, pa 11-5, a sa šest razlike završio je prvi dio (12-6). U nastavku susreta Podravka je u dva navrata imala i osam pogodaka viška, no Dankinje su tri minute do kraja smanjile na smo dva gola zaostatka (23-21), da bi se u zadnje dvije minute ušlo rezultatom 23-22.

Srećom, Josipa Mamić je s krila 70 sekundi prije kraja zabila važan gol za 24-22, a nakon što Dankinje nisu bile uspješne, Katarina Pandža je zabila za potvrdu pobjede 30 sekundi prije kraja. Gošće su do kraja tek smanjile poraz na konačnih 25-23.

Josipa Mamić je predvodila Podravka Vegetu s osam golova, dok su Ana i Katarina Pandža zabile po pet golova. Na suprotnoj strani najefikasnije su bile Mona Obaidli s pet i Rosa Skovlund sa četiri gola.