Podravka pobjedom otvorila Ligu prvakinja

rk_podravka_vegeta_zrk_buducnost_190920202_03_ib RK Podravka

Rukometašice Podravke Vegete u susretu prvog kola skupine B Lige prvakinja svladale su podgoričku Budućnost s 29:26 (12:17).

Hrvatske prvakinje loše su krenule u susret, Budućnost je nakon 10-ak minuta vodila s 8:2, a prednost gošći iz Podgorice je do 20. minute narasla na 14:5. No, Podravka je do poluvremena uspjela smanjiti na 12:17, da bi s pet uzastopnih pogodaka na početku nastavka već u 35. minuti poravnala na 17:17.

Iako su kod rezultata 19:19 promašile dva sedmerca i protunapad za prelazak u vodstvo, Koprivničanke su ipak ubrzo preuzele kontrolu rezultata pogotkom Milošević u 44. minuti za 21:20. Mugoša je zabila u 53. minuti za 25:23 i tako je Podravka po prvi put u utakmici stekla dva gola prednosti, a to vodstvo više nije ispuštala.

Ana Turk postigla je šest golova, Aneja Beganović i Azenaida Danila Jose Carlos su dodale po pet za Podravku, dok je Andrea Lekić postigla devet golova za Budućnost.