Deveta uzastopna pobjeda Modrih

Pobjedom u Rijeci Dinamo stigao na korak do obrane naslova

Prekretom u režiji Petkovića i Hoxhe Dinamo je na Rujevici stigao na korak do naslova prvaka
Rijeka i Dinamo sastali se u 33. kolu SuperSport HNL-a Marko Lukunic/PIXSELL

Prekretom u režiji Petkovića i Hoxhe Dinamo je na Rujevici stigao na korak do obrane naslova prvaka. Dinamo je pobjedom 2:1 nastavio sjajan pobjednički niz u domaćem prvenstvu, dok je Rijeka nakon Osijeka doživjela i poraz od Dinama koji ju tri kola prije kraja prvenstva ostavlja na -4.

Nakon 0:0 u prvom dijelu nastavak je donio golove. Rijeka je povela golom Marka Pjace iz kaznenog udarca u 49. minuti, da bi Modri u posljednjih petnaest minuta napravili preokret.

Najprije je Bruno Petković u 75. minuti iz sjajno izvedenog slobodnog udarca s 25 metara vratio stvari na početak, da bi tek ušli Hoxha u 89. donio potpuni preokret i veliko slavlje Dinamovih igrača i navijača.