Pobjeda Noela, bodovi za Zubčića i Vidovića

Filip Zubčić je zauzeo 15. mjesto, dok je Matej Vidović bio 22.
Zagreb: Druga vožnja muškog slaloma Audi FIS Svjetskog skijaškog kupa Slavko Midžor/PIXSELL

Francuski skijaš Clement Noel pobjednik je osmog slaloma sezone Svjetskog kupa u Chamonixu, a od četvorice hrvatskih skijaša koji su startali, dvojica su ušla u drugu vožnju i na koncu osvojila bodove.

Noel je nakon prve vožnje bio treći, no odličnim nastupom usprkos teškim uvjetima na stazi probio se do prve pozicije ostvarivši sedmu pobjedu u karijeri. Posljednji put slavio je upravo u Chamonixu u veljači prošle godine.

Od četvorice hrvatskih predstavnik koliko ih je nastupilo u Chamonixu, do bodova su doskijali Filip Zubčić i Matej Vidović. Zubčić je na koncu zauzeo 15. mjesto, pokvarivši za tri mjesta plasman iz prve vožnje, dok je Vidović u drugoj vožnji napredovao za jednu poziciju osvojivši 22. mjesto. Drugi put ove sezone Vidović je osvojio bodove nakon što je u Zagrebu zauzeo 12. poziciju.

Sutra je u Chamonixu na rasporedu još jedan slalom.