Pobjeda hrvatskih košarkaša u Nizozemskoj

Zagreb: Hrvatska i Švedska u kvalifikacijskog utakmici za Eurobasket

Hrvatska košarkaška reprezentacija ostvarila je i drugu pobjedu u kvalifikacijama za EuroBasket 2021. godine, svladavši na gostovanju u Almereu reprezentaciju Nizozemske sa 69-59.

Roko Ukić s 14 koševa i šest asistencija, Mateo Drežnjak s 13 poena i Darko Planinić s 12 koševa i šest skokova bili su najistaknutiji pojedinci u hrvatskoj reprezentaciji. Po osam koševa postigli su Roko Rogić, Željko Šakić i Pavle Marčinković. Yannick Franke s 11 koševa te Charlon Kloof i Keye van der Vuurst de Vries s po 10 poena bili su najefikasniji u domaćoj reprezentaciji.

Hrvatska je do pobjede u Nizozemskoj došla čvrstom obranom, kojom su natjerali suparnika na 16 izgubljenih lopti. Posebno dobro su izabranici Veljka Mršića zaustavili nizozemske napade u posljednjoj četvrtini i u završnih pet i pol minuta utakmice. Tad su napravili završnih 14-4 i na kraju ostvarili uvjerljivu pobjedu te kompenzirali loš napadački učinak iz prvih pet i pol minuta drugog poluvremena u kojima su ostali bez koša.

Sljedeće utakmice u kvalifikacijama za EuroBasket 2021. hrvatski košarkaši će imati za devet mjeseci, kad će 26. studenoga biti domaćini reprezentaciji Turske, a tri dana poslije gostovati u Švedskoj.