PRIMILI BRONČANE

Plenković: Država će nagraditi brončane; Tomašević: Grad pokreće izgradnju dvorane

Premijer Andrej Plenković i gradonačelnik Tomislav Tomašević čestitali su reprezentaciji na prvoj seniorskoj medalji u povijesti hrvatskog futsala i najavili financijske nagrade te novu dvoranu na Sveticama.
Zagreb: Predsjednik Vlade Andrej Plenković primio je hrvatsku futsalsku reprezentacijuSanjin Strukic/PIXSELL

Hrvatska futsal reprezentacija, osvajač povijesne brončane medalje na Europskom prvenstvu u Latviji, Litvi i Sloveniji, primljena je u Banskim dvorima i u Gradskoj upravi Zagreba, gdje su državni i gradski čelnici istaknuli sportski uspjeh, podršku navijača i planove daljnjih ulaganja.

Nadamo se kako će futsal uskoro postati olimpijska disciplina

Premijer Andrej Plenković primio je reprezentaciju u Banskim dvorima i čestitao igračima na nastupu na prvenstvu te osvajanju brončane medalje. Istaknuo je kako je riječ o velikom sportskom uspjehu i naglasio kvalitetu domaće lige iz koje dolazi većina reprezentativaca.

– Igrali ste s najboljim reprezentacijama i utakmica s Francuskom je bila izvanredna i tu vam želim čestitati na hladnokrvnosti, upornosti, silnoj volji i želji da pobijedite – kazao je Andrej Plenković.

Dodao je kako će reprezentativci dobiti novčanu nagradu, iako futsal nije olimpijski sport.

– Našli smo jednu formu kako da vas nagradimo, premda futsal nije olimpijski sport pa ste nam izvan polja primjene zakonskog okvira koji imamo, ali na inicijativu ministra i u dogovoru s Hrvatskim olimpijskim savezom pronaći ćemo rješenje tako da ne ostanete bez državne nagrade – rekao je Plenković.

Ministar turizma i sporta Tonči Glavina istaknuo je da se u sport posljednjih godina ulaže više nego ranije te izrazio očekivanje da će futsal u budućnosti dobiti još veći publicitet.

– Mi se nadamo kako će futsal uskoro postati olimpijska disciplina – kazao je Tonči Glavina.

Predsjednik Hrvatskog nogometnog saveza Marijan Kustić naglasio je da je futsal u posljednjih nekoliko godina značajno napredovao te da je riječ o najgledanijem dvoranskom sportu u Hrvatskoj.

Izbornik se zahvalio navijačima

Izbornik Marinko Mavrović zahvalio se na prijemu i podršci navijača tijekom prvenstva.

– Nismo navikli držati govore, ali mislim da smo svi skupa prepoznali zajedništvo i vjeru koju smo imali na prvenstvu. Hrvatski narod je to prepoznao i došao nas podržati u Stožice dva puta i to je bio naš doček – poručio je Marinko Mavrović.

Kapetan Franco Jelovčić izrazio je očekivanje da bi se brončana medalja u budućnosti mogla zamijeniti srebrom ili zlatom.

Delegaciju primio i Tomašević

Delegaciju reprezentacije primio je i gradonačelnik Zagreba Tomislav Tomašević, koji je istaknuo da je riječ o prvom seniorskom odličju u povijesti hrvatskog futsala i najvećem dosadašnjem uspjehu tog sporta.

– Velika mi je čast i zadovoljstvo pozdraviti dečke i čestitati im na osvajanju brončane medalje na Europskom prvenstvu. To je prva seniorska medalja u hrvatskom futsalu i njegov najveći uspjeh dosad. Doista smo svi iznimno ponosni, i u Zagrebu i u cijeloj Hrvatskoj – poručio je Tomislav Tomašević.

Reprezentacija je kvalifikacije za Euro završila s maksimalnim brojem bodova, na završnom turniru prošla skupinu, potom u četvrtfinalu svladala Armeniju te nakon poraza od Španjolske izborila utakmicu za treće mjesto u kojoj je pobjedom nad Francuskom osvojila broncu.

Govoreći o ulaganjima u sport, gradonačelnik je naveo da je Grad Zagreb u posljednje četiri godine utrostručio izdvajanja za sport te najavio izgradnju nove futsal i košarkaške dvorane na Sveticama u sklopu sportskog kompleksa uz budući stadion u Maksimiru, procijenjene vrijednosti dvadeset milijuna eur

Andrej Plenković
Brončana medalja
Europsko prvenstvo u futsalu
Franco Jelovčić
grad zagreb
hrvatska futsal reprezentacija
Marijan Kustić
Marinko Mavrović
Tomislav Tomašević
Tonči Glavina
Vlada Republike Hrvatske