Apsolutna dominacija

PK Natator petu godinu zaredom ekipni prvak Hrvatske

Paraplivači zagrebačkog Natatora dominirali su i u muškoj i u ženskoj konkurenciji
Zagreb: Održan je Zagreb Para Swimming Open 2024. Davor Puklavec/PIXSELL

Na zagrebačkim Sveticama završio je ovogodišnji Para Swimming Open, 5. otvoreno prvenstvo Hrvatske, u organizaciji PK Natatora, Hrvatskog paraplivačkog saveza te Hrvatskog paraolimpijskog odbora. Natjecanje je okupilo 120 natjecatelja iz deset hrvatskih i pet inozemnih klubova.

Paraplivači zagrebačkog Natatora dominirali su u muškoj i ženskoj konkurenciji, osvojivši naslov ekipnog prvaka Hrvatske petu godinu zaredom. U muškoj konkurenciji slavili su s 11.143 boda, a u ženskoj konkurenciji pobijedili su s 11.562 boda.

Od paraplivača Natatora istaknula se Paula Novina koja je pobijedila na 50 slobodno, 100 prsno i 200 mješovito, dok je Karlo Knežević bio najbolji na 100 leđno, 100 slobodno, 50 slobodno te 400 slobodno.

Na natjecanju su revijalno nastupili i mladi natjecatelji bez invaliditeta, članovi PK Natatora, kako bi se istaknuo značaj inkluzivnosti u sportu, a posebni gosti bili su djeca i roditelji iz grupe Lucky Fin Project Hrvatska. Također, u sklopu natjecanja domaćin je promovirao i Erasmus Sport projekt Sport4All koji za cilj ima educirati obitelji i stručnjake kako bi se potaknulo uključivanje djece u sport.