Policija mu je ubrzo ušla u trag

Pijani vozač teško ozlijedio pješaka i pobjegao s mjesta nesreće

Vozač je prešao na suprotnu stranu kolnika i osvrtnim zrcalom udario pješaka koji se kretao uz cestu
Nova policijska vozila na ulicama Šibenika Hrvoje Jelavic/PIXSELL

U ponedjeljak navečer, oko 21 sat, u mjestu Mala Gorica kod Petrinje dogodila se prometna nesreća u kojoj je teško ozlijeđen 28-godišnji pješak, priopćila je Policijska uprava sisačko-moslavačka.

Nesreću je izazvao 28-godišnji vozač koji je pod utjecajem alkohola od 1,89 promila, automobilom prešao na suprotnu stranu kolnika i osvrtnim zrcalom udario pješaka koji se kretao uz cestu. Nakon nesreće vozač je pobjegao s mjesta događaja, ne pruživši pomoć ozlijeđenom muškarcu, koji je u nesreći zadobio teže tjelesne ozljede.

Policija je brzo reagirala i ubrzo pronašla vozača, koji je uhićen i priveden u službene prostorije nadležne policijske postaje. Protiv vozača je podignuta kaznena prijava zbog nepružanja pomoći i izazivanja prometne nesreće u cestovnom prometu, te je predan pritvorskom nadzorniku Policijske uprave sisačko-moslavačke.

Crna kronika
Središnja Hrvatska