Strašno

Pijan autom pogazio prijatelja i otišao: Susjedi sljedeće jutro pronašli tijelo u dvorištu

Policija sumnja da vozač ni u jednom trenutku nije primijetio što se dogodilo
Gospić: Muškarac nožem napao suprugu i njenog prijatelja Kristina Stedul Fabac/PIXSELL

Policijska uprava zagrebačka dovršila je kriminalističko istraživanje nad 67-godišnjim muškarcem kojeg sumnjiče za teška kaznena djela protiv opće sigurnosti u vezi s dovođenjem u opasnost života i imovine na štetu 76-godišnjaka.

Prema policijskom izvješću, tragičan događaj zbio se 27. veljače u popodnevnim satima u mjestu Gornji Tkalec na vrbovečkom području. Sumnja se da je osumnjičeni, najvjerojatnije pod utjecajem alkohola, upravljao osobnim automobilom te dovezao 76-godišnjaka do dvorišta njegove obiteljske kuće. Nakon što je 76-godišnjak izašao iz automobila sa suvozačkog mjesta, osumnjičeni je pokušao vozilom izaći iz dvorišta vozeći unatrag. Pritom, kako navodi policija, nije obratio dužnu pažnju na položaj muškarca te ga je udario stražnjim dijelom automobila. Od siline udarca 76-godišnjak je pao na tlo. Policija sumnja da vozač nije ni tada primijetio što se dogodilo, već je automobilom prešao preko muškarca i potom se udaljio s mjesta događaja.

Tijelo 76-godišnjaka pronašli su susjedi sljedećeg jutra, u subotu, nakon čega su o svemu obavijestili policiju. Na mjesto događaja odmah su upućeni policijski službenici koji su obavili očevid. Zbog zadobivenih ozljeda muškarac je preminuo, a njegovo tijelo prevezeno je u Zavod za sudsku medicinu i kriminalistiku.

Operativnim radom policija je ubrzo došla do saznanja o osobi koja se dovodi u vezu s ovim događajem. U srijedu, 4. ožujka, na temelju naloga Županijskog suda u Zagrebu obavljena je pretraga osobnog automobila kojim je upravljao osumnjičeni. Tijekom pregleda vozila pronađeni su tragovi koji upućuju na sumnju da je upravo tim automobilom počinjeno kazneno djelo.

Policija je potom uhitila 67-godišnjaka te ga privela na kriminalističko istraživanje. Nakon dovršetka istrage, osumnjičeni je uz kaznenu prijavu predan pritvorskom nadzorniku.

Dovođenje u opasnost života i imovine
Kaznena djela protiv opće sigurnosti