Petković pogodio za rano vodstvo, Chelsea do kraja poluvremena preokrenuo rezultat

Častan oproštaj od Europe
Susret Chelsea i Dinama u šestom kolu UEFA Lige prvaka Marko Lukunic/PIXSELL

Natjecanje u skupini E Lige prvaka nogometaši Dinama su zaključili na posljednjem mjestu porazom kod Chelseaja 2-1 u 6. kolu, što je označilo i kraj ovosezonskog europskog puta za Dinamo.

Dinamo je treće mjesto i Europsku ligu mogao osigurati jedino uz pobjedu u Londonu te slavljem Milana protiv RB Salzburga. Ovaj potonji uvjet se ispunio, Milan je pred svojim navijačima svladao austrijskog prvaka 4-0, no Dinamo je poražen na kišnom Stamford Bridgeu.

Utakmica u Londonu je počela sjajno za Dinamo koji je poveo u sedmoj minuti kada je Bruno Petković glavom pogodio za 1-0 hrvatskog prvaka. No, Chelsea je rezultat okrenuo na svoju stranu do kraja prvog dijela, a strijelci su za 2-1 bili Raheem Sterling u 18. i Denis Zakaria u 30. minuti.

U nastavku utakmice Dinamo je odigrao još otvorenije. Prijetio je hrvatski prvak (J. Šutalo, Oršić), no veći broj pravih prilika imao je Chelsea, ali se sve do kraja susreta rezultat više nije mijenjao.

Iz skupine E u osminu finala tako idu prvi Chelsea i drugi Milan, Red Bull Salzburg nastavlja u Europskoj ligi kao treći sastav na ljestvici, dok se Dinamo okreće obvezama u hrvatskim okvirima do kraja sezone.