Kaneko dvostruki asistent

Petković i Špikić osigurali pobjedu Dinamu u Koprivnici

Dinamo za kraj kola slavio u Koprivnici gdje je s 2:0 porazio Slaven Belupo
Koprivnica: Slaven Belupo i Dinamo sastali se u 17. kolu SuperSport HNL-a Vjeran Zganec Rogulja/PIXSELL

Nogometaši Dinama u posljednjoj su utakmici 17. kola SuperSport HNL-a kao gosti u Koprivnici svladali Slaven Belupo s 2-0. Strijelci za Dinamo bili su Bruno Petković (21) i Dario Špikić (79), a u oba je navrata asistirao Takuro Kaneko.

Iako je Dinamo dominirao gotovo čitavim tijekom susreta, u samom otvaranju centimetri su dijelili domaćina od vodstva. U 7. minuti Štrkalj je dobio jednu dubinsku loptu, utrčao u kazneni prostor te potom obišao i Nevistića te zatresao mrežu. No, pregledom snimke ustanovljeno je kako je napadač Slavena bio u zaleđu nekoliko centimetara pa je ostalo 0-0.

Rezultat se tako prvi put promijenio u 21. minuti kada je Dinamo iz treće prilike u vrlo kratkom vremenu poentirao. Kaneko je dobio loptu na desnom krilu i uputio dobar centaršut u peterac gdje je lopta preletjela loše postavljenog Borasa i stigla na glavu Petkovića koji je bio precizan i svladao Suška. Dinamo je pobjedu potvrdio u 79. minuti, ponovno je Kaneko napravio nered na desnom krilu i zatim poslao precizan ubačaj na glavu Špikiću koji je s pet metara zakucao loptu pod gredu.

Treći Dinamo sada ima 30 bodova, dva manje uz utakmicu manje od druge Rijeke, a devet manje uz dvije utakmice manje od vodećeg Hajduka.