Oslabljena Gorica nije mogla parirati Zadru

Druga utakmica polufinala između Zadra i Gorice na rasporedu je u četvrtak, 20. svibnja, od 18 sati
zadar-kk-zadar-kk-gorica-011219-03-1920×1295 HKS

Košarkaši Zadra na uvjerljiv su način stigli do pobjede nad Goricom u prvoj utakmici polufinala doigravanja za prvaka Hrvatske odigranoj u dvorani Krešimira Ćosića, u kojoj su slavili s 89-73.

Već nakon prve četvrtine domaća je momčad imala deset koševa prednosti (28-18), a pobjednik je praktično odlučen u drugoj četvrtini, u kojoj su Goričani svedeni na samo osam poena (26-8), što je Zadru donijelo velikih +28 (54-26) na poluvremenu.

Zadar je u 22. minuti imao najvećih 34 koša prednosti (60-26) i činilo se da Gorici prijeti prava rezultatska katastrofa. Međutim, gosti se nisu predavali i serijom 14-0 od 28. do 32. minute Gorica je stigla na 15 koševa zaostatka (70-55). Gosti su na pet minuta prije kraja svoj zaostatak smanjili na -12 (74-62), ali bliže od toga nisu stigli.

Najbolji igrač Zadra bio je Dominik Mavra s 20 koševa i sedam asistencija, a po 11 poena ubacili su Kodi Justice, Chinanu Onuaku i Domagoj Vuković. Kod Gorice su po 12 koševa postigli Karlo Uljarević i Ivan Majcunić, a 11 poena je ubacio Mate Kalajžić.

Druga utakmica polufinala između Zadra i Gorice na rasporedu je u četvrtak, 20. svibnja, od 18 sati, a bit će odigrana u Gradskoj dvorani u Velikoj Gorici.