Remi na otvaranju kola

Osijek već mjesec dana bez pobjede; Varaždinu bod na Opus Areni

Kako je Osijek izgubio prethodna dva dvoboja, a onda pao i u rezultatski zaostatak protiv Varaždina, navijačka skupina Kohorta je po primljenom golu započela sa skandiranjem kojim je tražila odlazak uprave kluba te je oko 30. minute i napustila stadion
Osijek i Varaždin susreli se u 9. kolu SuperSport HNL-a Borna Jaksic/PIXSELL

U prvoj utakmici 9. kola SuperSport HNL-a Osijek i Varaždin na Opus Areni odigrali su 1-1. Goste je u vodstvo doveo Agon Elezi (14), a poravnao je Ramon Mierez (54).

Varaždin je mnogo bolje krenuo u susret te svoju bolju igru i negativnu atmosferu na stadionu znao iskoristiti pogotkom za vodstvo. Kapetan gostiju Postonjski je u 14. minuti odličnom loptom proigrao Vukčevića na desnom krilu, uslijedila je povratna lopta za natrčalog Elezija koji je preciznim udarcem sa šest metara matirao Malenicu.

Kako je Osijek izgubio prethodna dva dvoboja, a onda pao i u rezultatski zaostatak protiv Varaždina, navijačka skupina Kohorta je po primljenom golu započela sa skandiranjem kojim je tražila odlazak uprave kluba te je oko 30. minute i napustila stadion. Odlazak Kohorte kao da je oslobodio domaće igrače koji su potom zaigrali mnogo boje i do kraja prvog poluvremena nekoliko puta zaprijetili poravnanjem, ali ili su bili neprecizni ili ih je obranama zaustavljao Zelenika.

Pritisak Osijeka nastavio se i početkom nastavka te je to rezultiralo izjednačenjem u 54. minuti. Nakon jednog od brojnih ubačaja iz kuta lopta je pala pred noge najboljeg strijelca domaćih Miereza koji je snažnim udarcem s četiri metra zatresao mrežu. Nakon poravnanja tempo utakmice drastično je pao te se rezultat više nije mijenjao.