Osijek svladao Slaven Belupo i dostigao Rijeku

U susretu 12. kola Prve HNL Osijek je u Koprivnici pobijedio Slaven Belupo s 2-0
Slaven Belupo i Osijek sastali se u 12. kolu HT Prve lige Vjeran Zganec Rogulja/PIXSELL

U susretu 12. kola Prve HNL Osijek je u Koprivnici pobijedio Slaven Belupo s 2-0 dostigavši na vrhu ljestvice Rijeku. Golove za Osijek zabili su Amer Hiroš (22) i Darko Nejašmić (45+1).

Prvu veliku priliku na utakmici vidjeli smo već u petoj minuti, no okvir gola je spasio goste. S desnog krila je ubacio Alen Grgić, a Ivan Krstanović je pucao glavom sa 6-7 metara pogodivši vratnicu. Prvu priliku gosti su imali u 12. minuti, no Ivan Čović je zaustavio udarac Laszla Kleinheislera s 14 metara.

Osam minuta kasnije Osijek je poveo fantastičnim golom Amera Hiroša koji s 15 metara s lijeve strane kaznenog prostora pogodio rašlje za svoj prvi gol u dresu momčadi sa stadiona Gradski vrt. U posljednjim trenucima prvog dijela Bočkaj je ubacio iz kornera, a Nejašmić glavom pogodio za 2-0.

U nastavku susreta obje su ekipe imale nekoliko prilika, no rezultat se više nije mijenjao.