Osijek slavio u Koprivnici

Mijo Caktaš odlučio pobjednika
Prva HNL: Osijek slavio u Koprivnici 1-0 Vjeran Zganec Rogulja/PIXSELL

Nogometaši Osijeka pobijedili su Slaven Belupo s 1-0 u Koprivnici, u susretu 30. kola 1. HNL. Uz dvije utakmice više od Dinama ponovno je na samom vrhu ljestvice Osijek. Utakmicu je odlučio Mijo Caktaš koji je u 33. minuti, nakon što mu je asistirao Fućak, postigao jedini gol na susretu.

Od početka je Osijek ostavljao bolji dojam u Koprivnici. Prvu pravu šansu imali su gosti u 11. minuti kada je udarac Bralića na vratarskoj liniji zaustavio Kvržić. Osijek je nastavio napadati pa je ponovno ozbiljno zaprijetio u 21. minuti. Tada je Topčagić krenuo sam prema suparničkim vratima. Pucao je s 12-13 metara, ali direktno u domaćeg vratara Suška.

No, Osijek je ipak poveo u prvom poluvremenu i to u 33. minuti. Vrlo dobro je loptu ubacio Fućak, a odlično se snašao Mijo Caktaš i iz blizine pogodio za 1-0 gostujuće momčadi. Nakon pogotka igra se donekle smirila, ali je Osijek i dalje imao kontrolu i rezultata i igre. U ovom susretu Osijek je bio oslabljen neigranjem nekoliko važnih pojedinaca (Škorić, Lovrić, Mierez) te su gosti polako ostajali bez daha tijekom drugog poluvremena.

Slaven Belupo je postajao sve opasniji iako su opet gosti prvi kreirali opasnu šansu, Fućak nakon sat vremena igre. Do kraja susreta Slaven Belupo je pokušavao doći do izjednačenja te se posve otvorio, što je nudilo šanse i Osječanima iz kontranapada.

Iako se domaći igrač Zvonarek dva puta našao u dobroj prilici, kao i Caktaš i Fućak na drugoj strani, do kraja susreta nije bilo golova te je završilo minimalnim slavljem Osječana.