Osijek se vratio na vrh ljestvice

U prvom nedjeljnom ogledu 19. kola 1. HNL nogometaši Osijeka pobijedili su u Gradskom vrtu Šibenik 3-1
Osijek: 19. kolo Prve HNL: NK Osijek – NK Šibenik Davor Javorovic/PIXSELL

U prvom nedjeljnom ogledu 19. kola 1. HNL nogometaši Osijeka pobijedili su u Gradskom vrtu Šibenik 3-1. Time su se Osječani vratili na sam vrh ljestvice. Imaju dva boda više od Rijeke, kao i pet više od Hajduka te osam više od Dinama (ali i tri utakmice više).

Utakmica na stadionu Gradski vrt počela je žestoko pa je tako Osijeku bilo potrebno samo šest minuta za dva pogotka. Već u 3. minuti Osijek je poveo, a napokon je za Osječane pogodak zabio Argentinac Ramon Mierez. Naime, kada su u pitanju utakmice Prve HNL Mierez je protiv Šibenika zabio prvi puta nakon 5. kola i 15. kolovoza kada je zatresao mrežu u ogledu protiv Rijeke. Već u 6. minuti bilo je 2-0. Nakon što Hiroš nije uspio zabiti lopta se odbila do Bohara koji je bio precizan i drugi puta je svladao Rogića.

Šibenik je kao i uvijek ove sezone igrao posve otvoreno te su se šanse nizale na obje strane, a već u 7. minuti bilo je 1-2. Pod gredu je loptu gromovito pospremio Antonio Marin i bio je to prvi pogodak Šibenika u posljednjih sedam utakmica protiv Osijeka! Utakmica je nastavljena s velikim brojem prilika na obje strane, a prednjačio je Osijek pa je tako Kleinheisler u 33. minuti povećao na 3-1.

U nastavku se utakmice primirila u odnosu na prvih 45 minuta. No, opet je Osijek bio bolji, a šibenski vratar Rogić je spriječio i teži poraz svoje momčadi. Odlično je obranio u dva slučaja, kod udaraca Kleinheislera i Bohara. Utakmica se mogla zakomplicirati u 86. minuti kada je Šibenik bio blizu smanjenja na 2-3. Nakon kornera pucao je Marin, ali je osječki vratar Malenica nevjerojatnom reakcijom zaustavio loptu i spriječio dramu u finišu ogleda.