Varaždin - Osijek 1-3

Osijek povezao dvije uzastopne pobjede

Nogometaši Osijeka skočili su na treće mjesto HNL-a
Varaždin i Osijek sastali se u 32. kolu SuperSport HNL-a Slavko Midzor/PIXSELL

Nogometaši Osijeka skočili su na treće mjesto HNL-a 3-1 gostujućom pobjedom protiv Varaždina u susretu 32. kola. Dvostruki strijelac za Osijek bio je Ramon Mierez (3, 65), jednoga je dodao Domagoj Bukvić (40), dok je poraz Varaždina ublažio Fran Brodić (77).

Osijek je uraganski krenuo u dvoboj i već u 2. minuti je Mierez bio u dobroj prilici za pogodak. No, nije dugo očajavao zbog tog promašaja jer je samo minutu kasnije ipak zatresao domaću mrežu. Argentinski je napadač prihvatio loptu na 30-ak metara od vrata, prevario Baa i Uratu te si stvorio prostor za udarac s vrha kaznenog prostora kojim je svladao Zeleniku.

Imao je Varaždin nekoliko situacija za poravnanje u prvom poluvremenu, no nije ih iskoristio i za to bio kažnjen u 40. minuti. Ba se poigravao pred svojim kaznenim prostorom, loptu mu je oduzeo Bukvić i zatim preciznim prizemnim udarcem pogodio za 2-0.

I u nastavku se nastavilo s dobrom igrom, ali i promašajima domaćih, najveću šansu za smanjenje rezultata propustio je Kolarić u 53. minuti, da bi Mierez atraktivnim golom sredinom drugog poluvremena razriješio sve dvojbe oko pobjednika. Omervić je ubacio s desne strane, a Mierez u padu pogodio suparničku mrežu.

Varaždin je u 77. ipak postigao pogodak, Šego je projurio po lijevoj strani i ubacio prizemnu povratnu loptu do Brodića kojemu nije bilo teško svladati Malenicu.