Osasuna prekinula crni niz, pogodak Ante Budimira

Crnu seriju je prekinula trijumfom protiv Cadiza koji je već osam kola bez pobjede, a pritom je osvojio samo dva boda
Hrvatska ugostila Francusku u Ligi nacija Sanjin Strukić/PIXSELL

U susretu 20. kola španjolskog nogometnog prvenstva Osasuna je u Pamploni pobijedila Cadiz s 2-0, a vodeći pogodak na utakmici postigao je hrvatski napadač Ante Budimir.

Osasuna je ovom pobjedom prekinula niz od čak devet kola bez slavlja. Momčad iz Pamplone je zadnju ligašku pobjedu ostvarila 17. listopada na gostovanju kod Villarreala, a potom je spojila pet poraza i četiri remija.

Domaćin je poveo u 38. minuti. Kike Garcia je ubacio, a Budimir zabio za 1-0. Bio je to njegov drugi gol ove sezone nakon što je zabio i Elcheu (1-1). Osasuna je vodstvom potvrdila u 48. minuti golom Kike Barje. Budimir je bio blizu novog pogotka u 80. minuti, no Jeremias Ledesma je obranio njegov udarac. Minutu kasnije hrvatski napadač je napustio teren, a do kraja susreta rezultat se više nije mijenjao.