Osam koševa Ivice Zupca, nedovoljno za pobjedu Clippersa

Denver Nuggetsi su kao gosti svladali Los Angeles Clipperse sa 101-94
Ivica Zubac Goran Kovačić/PIXSELL

U derbiju večeri u američkoj profesionalnoj košarkaškoj NBA ligi Denver Nuggetsi su kao gosti svladali Los Angeles Clipperse sa 101-94, a hrvatski centar Ivica Zubac je za domaći sastav postigao osam koševa uz četiri skoka, jednu asistenciju i dvije blokade za nešto manje od 29 minuta provedenih u igri.

Ovom pobjedom Nuggetsi su se izjednačili s Los Angeles Lakersima na četvrtom mjestu Zapadne konkurencije s omjerom pobjeda i poraza 30-18, dok su Clippersi treći s 32-18.

Vrlo je zanimljivo bilo u San Antoniju gdje su gostujući Atlanta Hawksi svladali domaće Spurse sa 134-129 tek nakon dva produžetka, a iako se igralo punih 58 minuta, Luka Šamanić nije ulazio u igru. Atlanta je bila u prednosti gotovo čitav susret, no u posljednjih pola minute četvrte četvrtine ispustila je prednost od četiri poena samo da bi Trae Young promašio polaganje za pobjedu. I u prvom produžetku Hawksi su imali posljednji napad, no Bogdan Bogdanović je prekasno uputio šut pa se otišlo i u drugi dodatak. Tada je odlučujuću loptu uzeo Danilo Gallinari te pogodio tricu za 133-129 12 sekundi prije kraja, a Spursi više nisu imali odgovor.

Ovom pobjedom Hawksi su stigli do 50-postotnog učinka te su s omjerom 24-24 na diobi šestog mjesta na Istoku s New York Knicksima, dok su Spursi s 24-22 osmi na Zapadu.