Težak poraz na startu

Odbojkašice u Bangkoku poražene od Kanade

Sljedeći nastup u Bangkoku Hrvatska će imati u četvrtak od 8 sati protiv Nizozemske
ženska odbojkaška reprezentacija hrvatske Luka Stanzl/PIXSELL

Hrvatska ženska odbojkaška reprezentacija u svom je devetom nastupu u Ligi nacija, prvoj svojoj utakmici na turniru u Bangkoku izgubila od Kanade s 3:0.

Hrvatska je odlično krenula u dvoboj protiv Kanade i povela s 10-3 u prvom setu, no Kanada je uspjela poravnati već na 14-14, a ubrzo potom se i odvojiti na 19-16. U drugom setu Kanađanke su bile u stalnoj prednosti, da bi u trećoj dionici Hrvatska opet imala priliku koju nije uspjela iskoristiti. Lijepom dionicom sredinom seta naše su igračice okrenule zaostatak 4-7 u prednost 14-9, no opet je nisu uspjele dugo zadržati. Kanada se serijom 7-1 vratila u vodstvo, Hrvatska je još jednom imala prednost od 18-16, no u završnici je Kanada ipak stiglo do vodstva 24-21¸i tri vezane meč-lopte. Ipak, serijom od četiri poena zaredom Hrvatska je preokrenula rezultat i povela s 25-24 te imala set-loptu. Nažalost, nije ju iskoristila, kao niti još jednu kod 26-25, da bi na četvrtu meč-loptu Kanađanki kapetanica Samanta Fabris poslala loptu u mrežu.

Ema Strunjak, Laura Miloš i Martina Šamadan su s po 10 poena bile najefikasnije kod Hrvatske, dok je Alexa Grey s 19 poena predvodila Kanadu. Hrvatska je sada na omjeru pobjeda i poraza 2-7, a Kanada na 4-5. Sljedeći nastup u Bangkoku Hrvatska će imati u četvrtak od 8 sati protiv Nizozemske, dok će u subotu i nedjelju igrati protiv Italije i Turske.