Ispod svake razine

Očajni Dinamo poražen u Prištini

Dinamo je na gostovanju u Prištini doživio šokantan poraz nakon blijede i očajne igre
Priština: FC Ballkani i GNK Dinamo u utakmici 2. kola UEFA Konferencijske lige Marko Lukunic/PIXSELL

U susretu drugog kola C skupine Konferencijske lige Dinamo je na gostovanju u Prištini izgubio od Ballkanija s 2-0 upisavši prvi poraz u skupini. Golove za kosovski sastav zabili su Almir Kryeziu (45) i Walid Hamidi (83). Nakon uvjerljive domaće pobjede nad Astanom u prvom kolu Konferencijske lige, Dinamo je na gostovanju u Prištini doživio šokantan poraz nakon blijede i očajne igre.

Dinamo je u prvih 45 minuta pokazao vrlo malo, praktički ništa. Samo jedan udarac u okvir domaćeg gola dovoljno otkriva o igri hrvatskog prvaka. Niti Ballkani nije pokazao previše, no domaćin je u prvom poluvremenu ipak pronašao put do suparničke mreže. Qendrim Zyba je 45. minuti prebacio Dinamovu obranu, Kryeziu je utrčao i našao se ispred Nevistića i lijepo pogodio za vodstvo domaćina. Turski sudac Atilla Karaoglan je poništio gol zbog zaleđa, no VAR je pokazo kako je kosovski napadač bio u ispravnoj poziciji.

Jakirović je na poluvremenu napravio jednu zamjenu. Emreli je ušao umjesto Menala i hrvatski prvak je krenuo aktivnije i agresivnije, ali i dalje nije uspijevao ozbiljnije ugroziti suparnička vrata. Blizu izjednačenja Modri su bili su 56. minuti kada je Vidović prošao po lijevoj strani i oštro ubacio pred gol, no Jashanica je izbacio loptu. U 66. minuti Dinamov strateg je ubacio i Sučića i Halilovića, a izašli su Vidović i Bulat. Međutim, i dalje su gosti bili bez ozbiljnije prilike.

U 78. minuti je Dinamo tek drugi put na utakmicu uputio udarac u okvir gola, no pokušaj Tibora Halilovića je bio slabašan. Ballkani je veliku pobjedu potvrdio u 88. minuti nakon što je Šutalo izgubio loptu, a Hamidi se sjurio na gol i pogodio pored Nevistića za 2-0.